Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler


Diyet, çok uzun zamandır kilo verme konusundaki en önemli konu olmuştur. Biraz kilo vermeye çalışıyorsanız, muhtemelen diyet yapmaya çalıştınız. Bazıları sert, bazıları sağlıksız ve bazıları tamamen sağlıklı ve sürdürülebilir. Bununla birlikte, hızlı ve sağlıklı kilo kaybı için hangi diyetlerin en iyi olduğunu görmenize yardımcı olacağım!

Aralıklı Oruç (IF)

Listemizdeki ilk diyet ne zaman yemek yediğinize göre kısıtlayıcıdır ancak ne yediğinize göre değil. Aralıklı oruç tutma fikri, kahvaltınızı atlamanız ve yalnızca kilo vermenize en üst düzeye çıkarmak için pencerelerinizde yemek yemenizdir. Yeni başlayanlar için en yaygın yemek penceresi 12: 00-8: 00 arasıdır (16: 8 açlık rutini / diyeti olarak bilinir).

IF'nin güzelliği, en sevdiğiniz yiyecek türlerini yemeyi bırakmanıza gerek kalmaması, ancak sadece kalorilerinizi izlemeniz, makrolarınızı o gün için aldığınızdan ve doğru pencerede yediğinizden emin olmanızdır.

İdeal olarak, ne kadar kilo vermek istediğinize kalori alımınızı günde 1200, 1500 veya 2000'e düşürebilirsiniz. Diyetin uzun vadede kendiniz için sürdürülebilir olmasını istediğiniz için, kendinize asla açlıktan ölmeyi unutmayın.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler

Ketojenik Diyet

Yüksek yağ, orta protein ve düşük karbonhidratlardan oluşan ketojenik (keto) diyet, diğer bir popüler diyettir. Aralıklı Oruçtan farklı olarak, keto, tükettiğiniz karbonhidrat sayısını sınırlar, ideal olarak hiç birine yakın yemek yemez.

Bu diyet vücudunuzu yakıt olarak karbonhidrat yemekten aldığınız şekeri (glikoz) kullanmak yerine yağları yakmaya zorlar. Doğru yapıldığında, vücudunuz sürekli yağ yaktığından keto ile hızlı kilo kaybını fark edebilirsiniz.

Ancak, bu diyet sırasında hile yapmamaya ve çok sayıda karbonhidrat yemeye dikkat etmeniz gerekir, çünkü keto gibi son derece düşük karbonhidratlı bir diyetin tüm amacını yitiriyor. Kilo kaybı ve sağlıklı bir yaşam tarzı için öğünlerinizden pirinç, makarna ve patates çıkarma disiplinine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, bu diyete katılın.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler

Mayo Clinic Diyet

Bu, kar amacı gütmeyen bir sağlık kuruluşu olan Mayo Clinic tarafından yapılan bir diyettir. Özel diyetleri, kullanıcının sağlığını göz önünde bulundurarak sağlıklı kilo kaybına izin verirken, yine de lezzetli yiyecekler yerken yapıldı. Mayo Clinic diyetinin asıl amacı, bu kötü beslenme alışkanlıklarını (abur cubur, vb.) Parçalamanız ve meyve, sebze ve benzeri sevgiyi geliştirmenizdir.

Yukarıda da belirtildiği gibi, diyetler meyveleri, sebzeleri ve tahılları öncelikli kılar, çünkü bu yiyecekler düşük kalorili ve çok yüksek besin değerine sahiptir (ve daha az yiyecek tüketirken kendinizi tam hissettirir). Diyet aynı zamanda proteinlerin yanı sıra tam tahıllı karbonhidratlara da sahip olmanıza izin verir (ölçülü olarak) (meyve ve sebzelerden çok daha az).

Akdeniz diyetine benzer şekilde Mayo Clinic diyeti, günlük egzersizlerinize ayak uydurmanızı sağlayarak, tamamen dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmenizi tavsiye eder.

Akdeniz diyeti

Bu diyeti Yunanistan'dan alıyor ve alması zor değil. Bu diyet, yüksek miktarda meyve, bir miktar yağ, tohum ve sebzeyi yeme etrafında döner.

Diyet, peyniri ve yumurta gibi balık ve süt ürünlerinin ılımlı bir şekilde tüketilmesine ve vejetaryen olmamasına olanak tanır. Bununla birlikte, diyet sizi yiyebileceğiniz balık kaynaklı olmayan et miktarlarıyla sınırlar (tavuk, inek vb. Çok az miktarda olabilir). Bu diyet çok sağlıklı, fakat herkes için değil (özellikle pirinç veya makarna hayranıysanız).

Akdeniz diyeti, diyetle egzersiz yapmayı teşvik eder ve iyi beslenme alışkanlıklarıyla birlikte, tümüyle sağlıklı kilo kaybına neden olur.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler

Bunlar hızlı ve sağlıklı kilo kaybı için en iyi diyetler! Eğer şu anda bir diyette iseniz ve hangisinin sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüz konusunda bize bildirin!

Öne Çıkan Resim Kaynağı: https://carmyy.com/healthy-make-ahead-work-lunch-ideas/

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin En İyi Diyetler mesajı Society19'da ilk kez ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir