Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları


Yurtdışına Seyahat etmek bazen korkutucu, heyecan verici ve en unutulmaz maceralarınızı değerlendirebilir! Nefes kesici manzaralar görecek, en ilginç insanlarla tanışacak, kültür hakkında daha fazla bilgi edinebilecek ve muhtemelen yalnızca görmeyi hayal ettiğiniz uluslararası anıtlarla yüz yüze geleceksiniz. Tüm bunları ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak harika ipuçlarım var, ayrıca güvenli, pozitif ve gelecekteki zorluklar için hazır olursunuz!

1. Sakin ol ve tadını çıkarın

İki yıl önce Yeni Zelanda'da yurtdışında okudum, bu onun hayalini kuracağınız her şeydi. Ancak, uçuşlar uzundu ve varışta valizlerimi almaya gittim… tabii ki orada değildi. Böylece evren beni test ediyordu, görebiliyordum, ancak sırt çantamdaki kirli giysiler dışında hiçbir makyajım yoktu, kıyafetlerim yoktu ve önümüzdeki birkaç gün içinde oryantasyona girip tonlarca insanla tanışacaktım.

Bu yüzden ideal bir durum değildi ve bir iki gözyaşı dökmüş olabilirim. Hikayenin ahlaki olsa geri sıçrama. Bir tren veya uçuşu kaçırmak ya da arkadaş edinmek için zor zamanlar yaşamak gibi bir dizi zorlukla karşılaşabilirsiniz. Ne olursa olsun, diğer tarafta başaracağınıza güveniyor. Birkaç gün sonra bagajım geldi ve yeni kıyafetler almama ve başka bir şişlik olmadan yerleşmeme yardım eden iki muhteşem ev arkadaşım olacak kadar şanslıydım. Sakin olun ve sürüşün tadını çıkarın, çoğu esnek ve her şeye hazır kalır.

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

2. Korkuyu Bırakın

Bir ömür boyu sürecek bir maceraya atılıyorsunuz, o yüzden bilinmeyenden korkma ve akışa devam edin. Sen varken yeni şeyler dene! Konfor bölgenizden çıkın, büyümek için tek yol bu. Çoğu zaman uzun bir yürüyüşe çıkmakta korktuğumda veya tereddüt ettiğimde, 10 gün boyunca Güney NZ Adası'nda yapabileceğimi veya süremeyeceğimi düşünmedim, en iyi deneyim olduğu ortaya çıktı ve gösterecek anılar ve resimlerim oldu. onun için. Kendi yolundan çekil, kendine güven ve maceraya adım at.

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

3. Para Bal

Tamam, bu yüzden para yurtdışına seyahat etmenin çok ciddi bir yönü. Ancak deneyiminizi bozmayacak veya bozmayacaktır. Paranızı harcamak için neyin önemli olduğunu ve neyin olmadığını gösteren bir plan düzenleyin. Yemek gibi, uçuşlar, yolculuklar, muhtemelen sürüş ve liste devam ediyor. Benim için bungee 200 dolara atlamak ya da sonraki birkaç ay boyunca yemek yemek arasındaydı. Açıkçası bungee jumping yerine yemek yemeyi seçtim, Queenstown'a (NZ) bakan bir gondolun tepesine kadar bir saat yürüyüş buldum. Söylemeye gerek yok, paha biçilmez bir manzaraydı.

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

4. Kulübe Gidiyoruz

Tamam, bara veya kulübe gitme ve gece hayatı deneyimleme zamanı. Unutma, her zamanki kolej barında, arkanızda olan her zamanki yardımlarınızla birlikte değilsiniz. Tabii ki, henüz tanımadığınız veya içerken nasıl olduklarını bilmiyorsanız, yurtdışından arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Birinci kural: Her zaman çevrenizi bilin, arkadaşlarınıza ve etrafınızdaki insanlara veya durumlara dikkat edin (ancak iyi vakit geçirin).

İkinci kural: Aldığın her alkollü içkiden sonra biraz su iç! Yavaşlamanıza ve açık fikirli olmanıza yardımcı olur ve ertesi gün akşamdan kalmayacaksınız.

Üç numaralı kural: Grubunuzdan biri yorgun veya gitmeye hazır olduğunda her zaman ayrılın ve herkesin güvenli bir şekilde eve geldiğinden emin olun. Belirli bir saatten sonra hiçbir şey iyi olmaz ve özellikle de biraz sarhoş olduğunuzda ve kendi başınıza iyilik olmaz Dışarı çıkarken bunları aklınızda bulundurun, güvende kalın, ama hepsinin iyi vakit geçirin!

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

5. Yurtdışındaki Dostluklar

Yurtdışında arkadaşlık kurmak zor olabilir, ama kendini oraya koy! Diğer insanlarla tanışmak için bir fırsat görürseniz, o zaman al! Hemen yukarı çıkıp kendinizi tanıtmaktan korkmayın, insanları sokağın aşağısındaki serin dondurmayı denemeye ya da denemek istediğiniz yoğun yürüyüşe çıkmaya davet edin! Biri sizi kaya tırmanışı yapmaya davet ederse, evet de! Eğer ortaya çıkar ve sizin için iyi bir şey gibi görünüyorsa fırsatı yakalayın!

Yurtdışına seyahat ederken herkesin ihtiyacı olan ipuçları

Umarım bu ipuçları, yurtdışına seyahat ederken harika, güvenli ve maceralı bir zaman geçirmenize yardımcı olur! Yakında yurtdışına seyahat ediyorsanız, nerede olduğunu bilmek isteriz ?! Zaten yurtdışına seyahat ettiyseniz, yakında seyahat eden biri için ne tür ipuçlarına sahip olduğunuzu bilmek isteriz!

Özellik Resim Kaynağı: https://www.pinterest.com/pin/521854675572127360/

Post Yurtdışında Seyahat Ederken Herkesin İhtiyacı Olduğu İpuçları yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir